HAMAS: Batı Şeria’da DİRENİŞ Güçlenmeli

Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum, bu açıklamayı işgal güçlerinin Muhammed Zağlul Er-Rimavi isimli genci gözaltına aldıktan sonra yargısız infazla idam etmesi üzerine yaptı.

Hamas Hareketi, işgal güçlerinin Filistinli genci vahşice darp ederek gözaltına almasının ve ölüne kadar işkence etmesinin işgal rejiminin kirli siciline eklenen yeni bir cinayet olduğunu ifade etti.

Filistinli gencin gözaltına alındıktan sonra darp ve işkenceyle şehit edilmesi cinayetinin sonuçlarından tamamen işgal yönetiminin sorumlu olduğunu belirten Hamas, baskıların ve cinayetlerin Filistin halkının iradesini kıramayacağını ve içindeki direniş ruhunu öldüremeyeceğini söyledi.

Er-Rimavi ailesi, bu sabah saat 06:00’da evlerine baskın düzenleyen işgal güçlerinin 24 yaşındaki Muhammed Zağlul Er-Rimavi’yi gözaltına aldıktan sonra idam ettiğini açıkladı.

Aile, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal askerlerinin odasının kapısını kırdıkları genci silah dipçikleri ve yumruklarla bilincini kaybedinceye kadar darp ettiklerini ifade etti.

Görgü tanıklarının oğullarını bir askerin omzunda ölü olarak evden çıkarılırken gördüklerini kaydeden aile, işgal güçlerinin iddiasını yalanlayarak Filistinli gencin evde şehit edildiğini açıkladı.