HAMAS: Ateşkes Antlaşması ABLUKAYI Kırmak İçin…

Hamas Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı Salih El-Aruri, işgal rejimiyle yapılacak bir ateşkesin hedefinin Filistin halkına yönelik saldırıları sona erdirmek ve Gazze ablukasını kırmak olduğunu söyledi.

El-Meyadin kanalına konuşan El-Aruri, ateşkes karşılığı herhangi bir siyasi bedel ödenmeyeceğini belirterek, “Ateşkes işgal rejimiyle barış anlaşması değil ve herhangi bir siyasi boyutu yok” dedi.

Ateşkesin Filistin halkının mücadelesine ve haklarını talep etmesine engel olmayacağını kaydeden El-Aruri, ateşkesin Filistin halkının gücünden ve direnişinden, ablukayı kırmak için sonuna kadar gitme kararlılığından kaynaklandığını söyledi.

El-Aruri, Toprak Günü’nün Filistin halkının tüm haklarına ve toprağına bağlılığını pratik bir şekilde ifade ettiği önemli bir gün olduğunu belirtti.

Filistin dahilinde ve haricinde yüzbinlerce kişinin dünyaya işgal rejiminin ve arkasındaki güçlerin gerçekleri değiştiremeyecekleri mesajı verdiğini kaydeden El-Aruri, Filistin halkının işgal altındaki topraklarına dönene ve haklarını elde edene kadar meşru direniş araçlarını kullanmaya ve geliştirmeye devam edeceğini açıkladı.

El-Aruri, Hamas’ın güçlü bir direniş hattının teşkili için işgale karşı direnişe inanan Filistinli tüm gruplara el uzattığını ifade etti.