Home / Filistin Direnişi / HAMAS: Asıl SİLAHIMIZ, Halkımızın İRADESİ

HAMAS: Asıl SİLAHIMIZ, Halkımızın İRADESİ

Hamas Siyasi Birimi üyesi İzzet Er-Reşak, Hamas hareketinin neye mal olursa olsun Gazze’deki halkı koruyacağını belirterek, gerçek silahlarının tünel ve mekanik silahlar değil, Filistin halkı ve halkın sahip olduğu irade olduğunu söyledi.

Perşembe günü Hamas heyetiyle birlikte Gazze’ye giden ve dünkü Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerine katılan Hamas lideri Er-Reşak yaptığı konuşmada, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün Yüzyılın Anlaşması’nı başarısız kıldığını; genci, yaşlısı ve kadınıyla Gazze halkının kanlarıyla, fedakarlığı ve bedel ödemesiyle tarih yazdığını ifade etti.

Er-Reşak konuşmasında, “Siz özgürlük ve zafer yolunda yürüyorsunuz. Siz kuşatmayı kırma ve Filistin’i geri alma, Kudüs’ü özgürleştirme ve Yüzyılın Anlaşması’nı düşürme yolunda ilerliyorsunuz. Halkımızı yeni savaşlardan korumak için çaba gösteriyoruz. Ama direnişin eli tetiktedir” dedi.

Er-Reşak, Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde Gazze gibi Batı Yaka ve Kudüs’te de şehit düşenler olduğunu, bu durumun Filistin halkının Batı Yaka’da, Gazze’de ve Kudüs’te, içeride ve dışarıda bir olduğunu yansıttığını hatırlattı.

Er-Reşak konuşmasında ayrıca, “Bugün Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde halkımızın arasında bulunmaktan şeref duyuyoruz. Bugün, halkın ve liderlerin aynı safta olduklarını bir kez daha ifade ediyoruz” ifadesini kullandı.

Uzun zamandan sonra ilk kez Gazze’ye ulaşan dışarıdaki Hamas liderlerinden oluşan heyet, dün Gazze’nin doğu sınırında yapılan Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine iştirak etti.