Home / İslam Ülkeleri / HAMAS, ARAP Rejimlerinin İSRAİL Duruşunu Kınadı!

HAMAS, ARAP Rejimlerinin İSRAİL Duruşunu Kınadı!

Hamas Suudi, BAE ve Mısır’ın, Arap Parlamenterler Birliği toplantısının nihai açıklamasına dahil edilmeye yönelik çabaları ve siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesini kınadı.

Suudi Arabistan, BAE, Mısır, Pazartesi günü, Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesini reddetmek için Ürdün’ün başkenti Amman’daki Arap Parlamento Birliği’nin son toplantısına katılmaya itiraz ettiler. Hamas hareketi yaptığı açıklamada, grubun kamuoyunu Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesinin tehlikelerinden uzaklaştırmaya çalıştığını belirtti.

Filistin İslami Direniş Hareketi, Suudi eylemine direnen ve Arap ülkelerinin nihai açıklamasında Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesini dışlamaya çalışan ülkeleri övdü. Suudi milletvekili Abdullah bin Muhammed Bin İbrahim Al-Şeyh, Arap ülkeleri temsilcilerinin siyonist İsrail ile ilişkilerin normalleşmesini durdurmaya dayalı çabalarına itiraz ederek, bu durumu protesto etti.

Ürdün, Suriye, Lübnan ve Filistin temsilcileri de ırkçı İsrail rejimi ile ilişkilerin normalleşmesini reddetti ve bu durumun Arap Birliği’nin son bildirisinde onaylanması gereğini vurguladılar.