HAMAS: Ana Destekçimiz İRAN ve Hizbullah…

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın önde gelen liderlerinden Siyasi Büro Üyesi Halil Hayye, Gazze’de basın mensuplarına yaptığı açıklamada İran ve Hizbullah’ın Hamas’ın ana destekçisi olduğunu kaydetti.

HAMAS’ın en üst düzey isimlerinden biri tarafından tarafından yapılan bu açıklama, Siyonist Fitne cephesi tarafından sürekli olarak mezhebi oyunlar üzerinden yıpratılmaya çalışılan ve Suriye savaşı nedeniyle zayıfladığı iddia edilen, İran ile Hamas’ın da aralarında olduğu Filistin Direnişi arasındaki bağın, aslında hiç zayıflamadığı bir daha ortaya koymaktadır.

HAMAS: İran İle Bağımızdan Gurur Duyuyoruz!

Konu hakkında ayrıca İran ve Hizbullah ile var olan ilişkilerinden gurur duyduklarını belirten HAMAS yetkilisi Halil El-Hayye, ‘Direnişi tasfiye operasyonlarına karşı, İran’ın Hamas’a verdiği destek İsrail karşısında caydırıcı bir güç dengesi oluşturuyor’ ifadesini kullandı.

Benzer şekilde HAMAS’ın önemli izimlerinden Sami Ebu Zuhri de İran’ı diğer ülkelerden ayıran temel şeyin, Filistin’e olan destekleri olduğunu belirtti.

HAMAS Lideri: İran Daima Destek Oldu!

HAMAS Lideri İsmail Heniyye de İran’ın Filistin Direnişini ve halkını daima desteklediğini, Direnişin bugünkü gücünün oluşmasında İran’ın kilit bir role sahip olduğunu belirtti.