HAMAS: Amerika İsrail’in CİNAYETLERİNE Yeşil Işık Yakıyor

Hamas Hareketi, Beyaz Saray’ın iddialarının Filistin halkına yönelik cinayetlerini sürdürmesi için işgal rejimine yeşil ışık yakmak anlamına geldiğini belirtti.

Hamas Hareketi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Gazze Şeridi’nde yaşanan felaketten doğrudan işgal rejiminin sorumlu olduğu ifade edildi.

Bildiride, işgal rejiminin Gazze Şeridi’ni yıllardır abluka altında tuttuğu ve saldırılar düzenlediği belirtilerek, Amerika’nın da açıkça ve utanmaz bir şekilde işgal rejiminin ihlallerine destek verdiği hatırlatıldı.

Hamas Hareketi, Trump yönetiminin farklı olduğunu, kötülükte ve Filistin halkına düşmanlıkta diğer yönetimleri geride bıraktığını söyledi.

Trump’ın işgal rejimine Kudüs’ü başkent olarak hediye ederek davanın sona ereceğini sandığını belirten Hamas, ABD Başkanı’nın baskı ve ablukanın, işgal rejimine sınırsız desteğin Filistin halkına boyun eğdirebileceğini zannettiğini dile getirdi.

Bildiride ayrıca Amerika’nın Gazze Şeridi’ne abluka uygulayan işgal rejimine verdiği desteğin yanında Gazze Şeridi’ne yardım etmek isteyen herkesi de tehdit ettiği kaydedildi.