Hamas: Allah’ın İzniyle Direnişten Vazgeçmeyiz!

Hamas İslami Direniş Hareketi liderlerinden biri, yaptığı açıklamada; “Arap uzlaştırıcılar bilmelidirler ki, direnişin çehresini tahrip edemeyecekler ve Hamas asla teslim olmayacaktır.” diye belirtti.

Hamas Siyasi Büro Üyesi Husam Bedran, Mescid’il Aksa’da yaşanan olaylar hakkında açıklamalarda bulunarak şöyle dedi: “Filistinliler, bütün İslam ümmeti adına Mescid’il Aksa’yı savunuyorlar.”

Husam Bedran; “Biz, cihadımızdan dolayı kimseye minnet etmiyoruz ve kimseden de tarif veya övgü istemiyoruz. Ancak bu mesaj, Filistin’in imajını ve direnişini lekelemek isteyenlere ve uzlaşma taraftarı Araplara karşı bir protesto feryadıdır.” dedi.

Gazze Alan adlı haber sitesinin bildirdiğine göre, Hamas Siyasi Büro Üyesi Husam Bedran Arap ülkelerine hitaben şöyle dedi: “Filistin duvarı yıkılırsa, bu sahneleri Arap başkentlerinde de göreceğinizi söylemek isterim. Lakin şunu iyi bilin ki, Rabbimizin izniyle biz direnişten asla vazgeçmeyeceğiz ve asla beyaz bayrağı kaldırmayacağız ve son nefesimize kadar da savaşıp direneceğiz.”

Aşırılık yanlısı Siyonistlerin daveti üzerine Bayram günü, binlerce Siyonist yerleşimci polislerin desteğiyle Mescid’il Aksa’ya girdiler. Kurban Bayramı namazının bitiminden birkaç dakika sonra, ibadet eden kalabalığa Siyonist polisiyle birlikte şiddet uyguladılar. 

Bu arada İşgalci rejim Beytüllahim’in güneyinde yer alan Gush Etzion kasabasında Siyonist bir askeri öldürmekle suçlanan iki Filistinlinin evini yıkmak için çalışma başlattı.