HAMAS: ABD’nin Süleymani’yi Vahşice Katletmesi…

ABD’nin Bağdat’ta düzenlediği terör saldırısında şehit düşen İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Korgeneral Kasım Süleymani’nin cenaze törenine katılan Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, burada yaptığı konuşmada ABD’nin terör eylemini kınayarak, “ABD’lilerin yaptığı vahşice cinayeti onların Filistin’de binlerce kişinin kanının dökülmesine sebep olan caniliğini gösteriyor” dedi.

Heniyye ayrıca şunları ifade etti: ‘Biz İran’a İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamenei’ye, İran İslam Cumhuriyeti hükümetine ve halkına büyük komutan Hacı Kasım Süleymani’nin şehadeti münasebetiyle tesliyetlerimizi arz etmeye geldik. Tüm dünya bu cinayeti kınamalı ve bu cinayeti işleyenler cezalandırılmalıdır.’

Heniyye, tüm dünyanın ABD’nin bu cinayetini kınayarak faillerinden intikam alması gerektiğini vurguladı.

Şehit Süleymani’nin Filistin’i savunma yönündeki çabalarına değinen Heniyye, “Lübnan’da ve Gazze Şeridi’nde zafer kazanan direniş, ileride Siyonist rejime karşı mücadelede de zafer kazanacaktır” ifadesini kullandı.

Filistin’in Siyonist rejimin komploları ve ABD’nin hegemonyası karşısında başarısız kalmayacağını belirten Heniyye, “Filistin halkı işgalicileri topraklarından çıkarana kadar azimli bir şekilde direniş çephesinde yoluna devam edecektir” diye konuştu.