HAMAS: ABBAS, Filistin Halkını Temsil Etmiyor!

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Salah El-Berdevil, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın kullandığı “düşük seviyeli” dilin Abbas’ın yöneticiliğe ehil olmadığını gösterdiğini söyledi.

El-Aksa televizyonuna konuşan El-Berdevil, Abbas’ın Filistin halkını yönetme yeterliliğine sahip olmadığını ve elindeki yetkilerin alınması için tüm grupların seferber olması gerektiğini açıkladı.

El-Berdevil, Filistinli grupların Abbas’ın yetkilerini elinden almaları gerektiğini ifade ederek, Filistin halkının dünyanın gururu olan devrimci ve harika bir halk olduğunu belirtti.

Abbas’ın görevden azledilmesi için çabaların birleştirilmesi gerektiğine işaret eden El-Berdevil, Hamas’ın Abbas’la başkanlık çekişmesine girmeyeceğini, çünkü Abbas’ın Filistinlileri temsil etmediğini söyledi.

El-Berdevil, Abbas’ın son kararlarıyla keyfine göre hareket ettiğini ve psikolojik sorunlar yaşadığını gösterdiğini ifade etti.

Abbas’ın Gazze’de Fetih’in kuruluş yıldönümü faaliyeti düzenleyerek çatışmayı iç cepheye taşımayı hedeflediğini bildiren El-Berdevil, Filistin Yönetimi Başkanı’nın Gazze’deki taraftarlarına “Ya ayaklanın ya da maaşlarınızı keserim” mesajı verdiğini kaydetti.