SİYONİST Gazete: İSRAİL Barzani Devletini TANIDI

Siyonist Haaretz gazetesi, İsrail’in referandumu ve Barzani devletini bağımsızlığını tanıdığını duyurdu.

“Büyük İsrail” hayalinde en büyük adım olarak görülen Barzani’nin, Kürt Halkının çoğunlukta olduğu Kuzey Irak’ta kurmaya çalıştığı devlet için, “Kürtler ve Yahudiler geri dönüyor” başlıklı haberi ise manşetlere taşıdı.

İşgalci İsrail Başbakanı Netanyahu da, “Ayrı bir Kürdistan, kendi Kürt nüfusuna baskı uygulayan İran’a karşı İsrail için değerli olabilir” dedi.

Siyonist İsrail hükümeti Irak’ın kuzeyinde kurulması planlanan Barzani devletine ilişkin, gerçek yüzünü göstermeye başladı.

İsrail’e hizmet eden bir Sözde Kürt devletinin kurulmasını onaylayan Siyonist çetebaşı Netanyahu’nun stratejik planlarını ortaya koymak için Kürtlere tam destek verdiğini belirtti.

Kürt Yahudileri, 1948’de Yahudi devleti kurulduğunda İsrail için topluca hareket ederek, Filistin işgaline destek vermişti. Referandumun asıl amacı göç eden Yahudileri tekrardan Kuzey Irak’a yerleştirmek.

Kürt liderler İsrail bayrağını Arap bölgelerinde dile getirmeye bile korkarken, yapılan referandum sonucu “bağımsızlığı” İsrail bayraklarıyla kutlamaya çekinmiyor.

Erbil’de ve Avrupa çapındaki çeşitli mitinglerde İsrail bayraklarının taşınmasının kendilerini her zaman gururlandırdığını ifade eden gazete, Büyük İsrail Projesinin en büyük ayağı olan Kürt devletini büyük bir kutlamayla duyurdu.

Öte yandan referandum öncesi ve sonrası Barzani destekçilerinin İsrail bayraklarıyla kutlama yaptığı görüldü.