Güçlü Sütun Tatbikatı, Direnişin Güçlü Bir Mesajı!

Hamas Yurtdışı İletişim Dairesi Başkanı Re’fet Murre, Filistin’deki direniş gruplarının askeri kanatları tarafından yapılan “Güçlü Sütun (er-Ruknu’ş-Şedid)” tatbikatının böyle bir zamanda ve bu derece kapsamlı bir şekilde gerçekleştirilmesinin Filistin özgürlüğüne kavuşuncaya ve yurtlarından çıkarılanlar geri dönünceye kadar direniş projesine bağlılığın açık ve güçlü bir mesajı olduğunu dile getirdi.

Murre yaptığı basın açıklamasında bu tür tatbikatların siyonist düşmanın herhangi bir saldırısına karşı hazırlığın ve yeterliliğin bir ifadesi olduğuna dikkat çekerek siyonist terör karşısında Filistin toprağını ve insanını savunmak için mücadelenin Filistin halkının bir hakkı olduğunu vurguladı.

Murre bu tatbikatın Filistin halkının direniş projesine güvenini teyit etmesi sebebiyle Filistin’in içindeki ve dışındaki Filistinlilerde geniş bir destek kazandığını ve rahatlamaya vesile olduğunu dile getirdi.

Murre, Filistin’deki direniş gruplarının bu şekilde bir birliktelikle tatbikat başlatmak suretiyle işgal rejimiyle ilişkilerin normalleştirilmesi faaliyetlerinden etkilenmedikleri konusunda açık bir mesaj verdiklerine dikkat çekti.

Filistin’deki direniş gruplarının askeri kanatları tarafından oluşturulan Ortak Oda komutasında Gazze Şeridi’nde bir ortak askeri tatbikat başlatıldığı duyurulmuştu.