GOLAN Halkından İSRAİL – ABD Karşıtı Eylem

Suriye halkı, ABD Başkanı Donald Trump’ın kararı İsrail’in işgal altındaki Golan Tepeleri üzerindeki egemenliğini tanıyan kararını kınadı.

Filistin Direniş Grupları bugün Toprak Gününün 43. Yıldönümü etkinliklerine katılmak ve Amerika Başkanı Donald Trump’ın Arap Kudüs ve işgal edilen Suriye’nin Golan tepeleleri ile ilgili zalim kararını Şam Kırsalı ve Han Dennun ve Ceremana Kamplarında bir  gösterisi düzenlediler.

Han Dennun protesto gösterisi Nasr Camiinden başlayarak Filistin sahasına varırken Ceremana kampındaki gösteri ise Ömer Bin Hattab Camiinden başlayıp Saika Ofis sahasına vardı, gösteriler sırasında Suriye ve Filistin bayrakları kaldırıldı.

Katılımcılar, işgalin ne kadar uzarsa uzasın zevale ereceğini Arap halklarının Arap topraklarındaki haklarının ve bir zerre toprağın bile fedakarlıklara bakılmaksızın vazgeçilmeyeceğini, hakların er yada geç sahiplerine geri döneceğini belirten sloganlar atıldı ve pankartlar taşındı.

Filistinli gruplar işgal edilen Suriyeli Golan’ın Suriye topraklarının bölünmez bir parçası, Kudüs’ün de Filistin devletinin ebedi Başkenti olduğunu belirterek, işgalci Siyonizme karşı direnen Arap halklarının haklarından öç almayı hedefleyen sömürgeci tüm plan ve kararları kesin bir dille reddetiklerini vurguladılar.