Gençlerin Direnişi, Batı Şeria’da Gittikçe Güçleniyor

Filistinliler Batı Yaka’da işgal güçlerinin ihlallerine ve cinayetlerine misillemelerini Ekim ayında da sürdürerek bir dizi eylem gerçekleştirdi.

Hamas Batı Yaka Teşkilatı Enformasyon Dairesi’nin hazırladığı rapora göre, geçen ay Batı Yaka’da işgalcileri hedef alan 387 eylem gerçekleştirildi ve  söz konusu eylemlerde 9 Siyonist yaralandı.

Ekim ayında işgalcilere yönelik gerçekleştirilen eylemlerin başında işgal askerlerine 9 el yapımı patlayıcı atma eyleminin geldiği bildirilen raporda, geçen ay ayrıca Filistinli direnişçilerin işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere 4 kez ateş açtığı belirtildi.

Raporda, geçen ay 3 bıçaklama eylemi ve girişimi gerçekleştirildiği, bir kez de otomobille çarpma eylemi girişiminde bulunulduğu kaydedildi.

Raporda ayrıca Ekim ayında Filistinli gençlerin işgal güçlerine ait askeri hedeflere 19 kez molotof kokteyli ve havai fişek attığı, 136 kez taş atma eylemi gerçekleştirildiği, 9 protesto gösterisi ve yürüyüş düzenlendiği, taş atma eylemlerinin toplam eylemlerin yüzde 72’sini teşkil ettiği açıklandı.

Hamas Hareketi Batı Yaka Teşkilatı Enformasyon Dairesi, geçen ay Ramallah’ta 72, Kudüs’te 60 ve Kalkiliya’da 57 eylem gerçekleştirildiğini bildirdi.