GENÇLER İle Siyonistler Arasında ÇATIŞMA!

Gasp edilmiş toprakları üzerinde üç yerleşkenin inşa edildiği Azun beldesinde sürekli çatışmalar yaşanıyor.

Yerel kaynaklar, Filistinli gençlerin dün gece belde yakınlarında geçen çevre yolunda Yahudi yerleşimcilerin araçlarına taş ve molotoflarla saldırdığını, bölgeye gelen işgal askerlerinin gençleri kovalamaya başladıklarını ve toplanan zeytin yığınlarının arkasına gizlendiklerini, bölgede hareketi kısıtlayıp belde girişinde arama noktası oluşturduklarını ifade etti.

Diğer taraftan dün Cuma namazından sonra Batı Yaka’nın birçok noktasında işgale, ayrım duvarına ve yerleşke inşaatına karşı yapılan barışçıl gösterilere müdahale eden işgal güçleri onlarca kişinin gazlardan etkilenmesine neden oldu.

Ramallah’ın batısında yer alan Ras Karkar’da yerleşkelerin genişletilmesi için topraklarının gasp edilmesine karşı çıkan ve bunun için gösteri yapan köy halkına işgal güçleri saldırdı.

Gasp edilme tehlikesi yaşayan topraklar üzerinde dün Cuma namazı kılan halka göz yaşartıcı bomba ve plastik mermi yağdıran işgal güçleri onlarca kişinin gazlardan etkilenmelerine neden oldu.

Kalkiliya’nın doğusunda yer alan Kefer Kaddum ile El-Halil şehrinde çıkan çatışmalarda ise altı kişinin işgal güçlerinin saldırıları sonucu yaralandığı, onlarca kişinin de gazlardan dolayı boğulma tehlikesi geçirdiği ifade edildi.