Home / Filistin / Filistin İntifada / Filistinli GENÇLER Cenin ve Nablusta SİYONİST Güçlerler Çatıştı

Filistinli GENÇLER Cenin ve Nablusta SİYONİST Güçlerler Çatıştı

Dün gece Filistin'in Batı Yaka bölgesinin kuzey kısmında yer alan Cenin ve Nablus şehirlerinde Filistinli gençlerle işgalciler arasında şiddetli çatışmalar meydana geldi.

İşgal askerleri Cenin’in güneyindeki Ceba’ girişinde askerî geçit noktası oluşturdular. Filistinli gençler bunu kabul etmeyerek askerleri taşladılar.

İşgalcilerin göz yaşartıcı gaz kullanmasından dolayı Filistinlilerden birçok kişi boğulma tehlikesi geçirdi.

Özellikle araç sürücülerinden ve Ceba ve El-Asa’isa’daki dükkan sahiplerinden birçok kişinin gazlardan etkilendiği ifade edildi. Cenin – Nablus yolunda da karışıklıklar meydana geldiği haber verildi.

Dün gece ve bu sabah Nablus’un kuzeyindeki Sebastiya’da da işgal devriyelerinin bölgeye baskın düzenlemelerinden ve İsa tepesinden Filistin bayrağını indirmelerinden dolayı çatışmalar meydana geldiği belirtildi.

Tarihi Kenan şehirlerinden olan Sebastiya’da işgalcilerin Filistin bayraklarını indirmek amacıyla baskınlar düzenlemeleri Filistinli gençlerin de buna tepki göstermeleri sebebiyle işgal güçleriyle Filistinliler arasında zaman zaman çatışmalar meydana geldiği ifade edildi.