Geçen Haftaki Eylemlerde 9 ŞEHİT!

Hamas Hareketi Batı Yaka Teşkilatı Enformasyon Ofisi tarafından hazırlanan “Haftanın Bilançosu”nda, direniş güçlerinin geçen hafta bir ateş açma eylemi gerçekleştirdiği ve 131 noktada işgal güçleriyle çatışmaların yaşandığı ifade edildi.

Çatışmalar sırasında iki İsraillinin yaralandığı kaydedilen raporda, Filistinli gençlerin aynı dönemde Batı Yaka, Gazze Şeridi ve Kudüs’te İsrail hedeflerine yönelik 51 molotof kokteyli atma eylemi gerçekleştirdiği belirtildi.

Raporda, Cuma günü 28, Perşembe günü 11, Çarşamba günü 20, Salı günü 18, Pazartesi günü 15, Pazar günü 17 ve Cumartesi günü de 22 noktada işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı bildirildi.

Raporda ayrıca Filistinli göstericilerin Rafah’ın doğusunda işgal ordusuna ait bir insansız hava aracını düşürdüğü, Kalkiliya’nın doğusundaki Azun beldesi yakınlarında ve Shaar Hanegev Yahudi Yerleşkesi’nde el yapımı bomba patlatıldığı kaydedildi.

Ramallah’ın kuzeydoğusundaki Beit El Yahudi Yerleşkesi yakınlarında Filistinli direnişçilerin ateş açma eylemi gerçekleştirdiği ifade edilen raporda, 1948’de işgal edilen topraklardaki Yafetu’n-Nasıra’da bir Yahudi yerleşimcinin ve Nablus’un doğusundaki Yusuf’un Kabri bölgesinde de bir işgal askerinin taşla yaralandığı belirtildi.