Geçen Haftanın Bilançosu: 5 ŞEHİT

Geçen hafta ayrıca 5 İsrailli yaralandı ve Filistin direnişi bir ateş açma eylemi gerçekleştirdi.

İşgal güçleri geçen hafta Batı Yaka’da bıçaklama girişimi gerçekleştirildiğini ve eylemcinin olay yerinden kaçmayı başardığını açıkladı.

Geçen hafta Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde Filistinlilerle işgal güçleri arasında 136 çatışma yaşandığı, Filistinli gençlerin işgal güçlerine onlarca molotof kokteyli ve el yapımı bomba attığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin Cuma günü Gazze Şeridi sınırında düzenlenen Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine ateş açması sonucu 28 yaşındaki Hüseyin Fethi Er-Rakab, 24 yaşındaki Mahmud Ekrem Ebu Sem’an ve 12 yaşındaki Faris Hafız Es-Sersavi şehit oldu.

Cuma günü ayrıca Gazze Şeridi’nde ve Batı Yaka’da onlarca Filistinli gerçek mermi ve plastik mermiyle yaralandı, işgalci askerlerin attığı bombalardan çıkan gazdan etkilendi.

Perşembe günü Gazze’de bir genç işgal güçlerinin ateşiyle yaralanırken, Sderot’ta da yerleşimci bir kadının sınır bölgesindeki patlama seslerinden korkup kaçarken yaralandığı bildirildi.

Çarşamba günü 15 yaşındaki Ahmed Semir Ebu Habl isimli çocuk Beyt Hanun’un doğusunda işgal güçlerinin açtığı ateşle şehit oldu.

Salı günü ise işgal güçleri 78 yaşındaki İbrahim Ahmed Nassar El-Uruki’yi El-Meğazi Kampı’nın doğusunda evinin önünde oturduğu sırada şehit etti.

Pazartesi günü Batı Yaka ve Gazze Şeridi’nde 49 Filistinli yaralanırken, Babu’z-Zaviye’de 3 ve Er-Ram beldesinde bir işgalci asker çatışmalarda yaralandı.

Batı Yaka ve Gazze Şeridi’nde Pazar günü 11 ve Cumartesi günü de 2 Filistinlinin yaralandığı ifade edildi.