Gazzeli YETİMLER Eylem Yaptı

Gösteri düzenleyenler uzlaşı hükümetiyle gerekli anlaşmanın sağlanmasına ve hükümetin Gazze’deki kurumları devralmasına rağmen kendilerine yönelik ablukanın ve havalelerinin engellenmesi işleminin devam ettiğini dile getirdiler.

Yetimler, şehit aileleri ve yoksullar kendilerine yardım gönderilmesi için açılan hesaplarının Para İdaresi Kurumu tarafından dondurulmasına tepki gösterdi ve uzlaşı hükümetinin kendilerinin ihtiyaçlarının karşılanması konusunda sorumluluklarını üstlenmesini istediler.

Yetimlerle ilgilenen bir kurumun müdürü olan Hazim En-Nehale binlerce yetimin ve yüzlerce ailenin yetim kefaleti olarak gönderilen yardımlara ihtiyaç duyduğunu hatırlatarak, bu insanlarda yoksulluk oranının yüzde yetmişe vardığını ve bu insanların barınaksız, giyeceksiz ve yiyeceksiz ortada bırakıldıklarını dile getirdi.

En-Nehale uluslararası kurumları yetimlere dışarıdan gönderilen yardımların engellenmesi için hesaplarını dondurma işlemine son vermesi için Filistin’deki Para İdaresi Kurumu’na baskı yapmaya çağırdı.