GAZZELİ Hastalar: ÖLMEDEN Yardım Edin

Gösteriye katılan hastalar ve yaralılar, hayatlarının tehlikede olduğunu belirterek, acılarının hafifletilmesini ve ölüme yakalanmadan kendilerine gerekli tedavi imkânının sağlanmasını istedi.

Beyt Hanun Kapısı önünde düzenlenen protesto gösterisine katılan hastalardan Ahmed İsi, 1948’de işgal edilen topraklardaki hastanelerden birine sevkinin yapılmasını talep ettiğini söyledi.

İsi, “Bize gerekli tedavi imkânlarının sağlanmasını ve kapıların açılmasını istiyoruz. 9 Nisan’da yaralandım fakat şu ana kadar tedavim yapılabilmiş değil” dedi.

Kudüs’teki El-Makasıd Hastanesi’ne sevkinin olduğunu belirten İsi, Kudüs’e yolculuk talebinin her seferinde reddedildiğini ifade etti.

Gösteriye katılan hastalar ve yaralılar, taşıdıkları pankartlarla tedavileri için gerekli ilaçların ve tıbbi malzemelerin sağlanması çağrısında bulundu.

“Gazzeli hastaların kuşatılmasına hayır”, “Gazzeli hastalar tedaviden yoksun” ve benzeri pankartlar taşıyan göstericiler ayrıca Gazze’ye tıbbi heyetlerin gönderilmesini istedi.