Gazze’den Esir Kadın Milletvekili Halayika’ya Destek

Filistin Meclisi’ndeki Değişim ve Islah Grubu’nun organize ettiği dayanışma eyleminde bir konuşma yapan Filistin Meclisi başkanının birinci yardımcısı Ahmed Bahr siyonist işgal rejiminin Batı Yaka bölgesinde Filistinli milletvekillerini yakın takibe almak ve tutuklamak suretiyle Filistin halkının temsil müessesesinin işlemesini engellemeye çalıştığını söyledi.

GÖZAT  İsrail, Hamas Üyesi Kadın Milletvekilini Göz Altına Aldı

Ahmed Bahr konuşmasında işgalin kuvvet dilinden başkasını anlamadığına dikkat çekerek, onun Filistin halkına yönelik olarak işlediği suçlarda kimsenin hukukunu gözetmediğini ve hiçbir şekilde kanuna riayet etmediğini vurguladı.

Bahr, işgal rejiminin bütün bu hukuk tanımaz tutumuna rağmen direnişin onu dize getireceğini ve esirlerin serbest bırakılmasını sağlayacağını hatırlatarak Filistin direniş gruplarına yaptığı çağrıda da işgal zindanlarındaki Filistinlilerin özgürlüklerine kavuşturulması için saflarını birleştirmelerini istedi.

GÖZAT  Siyonistlerden Filistinli Kadın Esire 16 YIL HAPİS!

Eylemde bir konuşma yapan Değişim ve Islah Grubu milletvekillerinden Dr. Mahmud Zehhar da, Filistinlilerin siyonist işgal rejimi tarafından çiğnenen haklarının dünyaya duyurulması için Filistin’de safların birleştirilmesi çağrısı yaptı. Mahmud Zehhar, uluslararası kuruluşların Filistinlilerin haklarının çiğnenmesi karşısında sessiz kalmayı tercih ettiğine dikkat çekti.