GAZZE’deki KUDÜS Gösterilerinde 5 Kişi YARALANDI

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref El-Kudra, Gazze’nin doğu kesimiyle Cibaliye’nin doğusunda dün akşam meydana gelen şiddetli çatışmalarda biri ağır 5 kişinin işgal güçlerinin ateşiyle yaralandığını söyledi.

El-Kudra yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin yerleştirdiği keskin nişancılarla kasıtlı olarak göstericileri hedef alması sonucu 7 Aralık’tan şimdiye kadar 8 Filistinlinin şehit olduğunu ve 535 Filistinlinin de yaralandığını ifade etti.

Bölgelere göre rakamlar veren El-Kudra, Rafah şehrinde 38 kişinin yaralandığını, Han Yunus’ta 1 kişinin şehit olduğunu ve 110 kişinin yaralandığını, El-Bureyc Mülteci kampında 47 kişinin yaralandığını, Gazze şehrinde 4 kişinin şehit olduğunu ve 133 kişinin yaralandığını, Cibaliye’de 3 kişinin şehit olduğunu ve 151 kişinin yaralandığını, Gazze’nin kuzey kesiminde ise 56 kişinin yaralandığını kaydetti.

El-Kudra’nın verdiği bilgiye göre, yaralılar arasında hafif ve orta olanların yanında 7 de ağır yaralı bulunuyor. Yaralılarından 480 kişi yetişkin genç, 47 kişi yaşları 18’in altında olan çocuklardır. En küçük yaralı ise 6 aylık bir bebektir. Yaralılar arasında 8 de kadın var.