GAZZE’deki Eylemlerde 60 Kişi Yaralandı

Gazze Şeridi’nin doğusunda akşam saatlerinde gerçekleştirilen gösterilere işgal güçlerinin ateş açması sonucu çok sayıda kişi yaralandı.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra, bugünkü gösteriler sırasında 60 kişinin yaralandığını, yaralılardan 4’ünün kadın ve 15’inin çocuk olduğunu açıkladı.

El-Kudra, yaralılar arasında bir ilk yardım görevlisinin ve bir gazetecinin de olduğunu belirtti.

Muhabirler, onlarca kişinin işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiğini bildirdi.

Filistinlilerin bugün ikindiden sonra Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılmak amacıyla sınıra yakın bölgelerde kurulu dönüş kamplarına akın ettikleri ifade edildi.

Kaynaklar, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün 56’ncı Cumasında gösterilerin “Milli Birlik ve Bölünmenin Sona Ermesi” sloganıyla düzenlendiğini kaydetti.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Heyeti, Gazzelileri dönüş kamplarına giderek gösterilere katılmaya davet etti.

Heyet, Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin başta Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukanın kırılması olmak üzere hedeflerine ulaşıncaya kadar devam edeceğini açıkladı.

“Birlik ve bütünlüğümüzle bu zaferi kazanacağız” diyen heyet, Filistinlilerin vatan sevgisiyle büyüdüklerini ve teslim olmak nedir bilmediklerini ifade etti.

Heyet, “56’ncı haftada kamplarımız bizi bekliyor. Bugün 392’nci gün ve yorulmadık. Korkmadan yolumuza devam ediyoruz” dedi.