Gazze’de Siyonist Rejime Ait Casus Şebekesi Çökertildi

Gazze İçişleri ve Milli Güvenlik Bakanlığı, şafak vakti, direniş hareketlerine karşı yıkıcı operasyon düzenleme hazırlığı içinde olan ve Siyonist İsrail tarafından yönlendirildiği tespit edilen bir casusluk hücresini çökerttiğini bildirdi.

Gazze’deki İçişleri Bakanlığı tarafından konu hakkında yapılan yazılı açıklamada, yerel güvenlik güçlerinin, bazı şahısların şüpheli hareketler sergilemesi üzerine yoğun soruşturmalar başlattığı, ardından şüphelilerin takibe alındığı ve birkaç günde yapılan tahkikatlar neticesinde söz konusu kişilerin tutuklandığı belirtildi.

Yapılan açıklamada, Gazze güvenlik güçleri tarafından düzenlenen baskında hücre evinde, İsrail adına çalışan casusların operasyonlarda kullandıkları ekipmanların ele geçirildiğine yer verildi. Ayrıca açıklamada, casusların Gazze’de gerçekleştirdikleri operasyonların karşılığında İsrail’den ödül olarak aldıkları paralara el konulduğuna işaret edildi.

Diğer taraftan yapılan incelemelerde İsrail tarafından kullanıldıkları tespit edilen hücre üyelerinin, önümüzdeki günlerde Filistinli direnişçilere yönelik yeni kanlı bir eylem gerçekleştirmeyi planladıkları ortaya çıktı.

Bakanlıkça yapılan açıklamada, güvenlik güçlerinin, hücre unsurlarına yönelik soruşturmaları tamamlayacağı ve bunlara karşı yasal önlemler alınacağına vurgu yapıldı.