Gazze’de Şehit 3 Genç Törenle Defnedildi

Gazze Şeridi’nin kuzeyinde dün gece işgal güçlerince şehit edilen üç genç bugün (18 Ağustos Pazar) öğle saatlerinde binlerce Filistinlinin katıldığı cenaze töreniyle toprağa verildi.

24 yaşındaki şehit Mahmud Adil El-Velayide, 27 yaşındaki şehit Muhammed Ferid Ebu Namus ve 26 yaşındaki şehit Muhammed Semir Et-Tramisi’nin naaşları Endonezya Hastanesi morgundan alındı.

Şehitlerin naaşları Filistinli grupların üyelerinin ve halkın katıldığı kortejle ailelerinin şehitleri son kez görmesi için Cibaliya Kampı’ndaki evlerine götürüldü.

Şehitlerin Beyt Lahiya’daki İzzeddin El-Kassam Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından belde mezarlığında toprağa verildiği ifade edildi.

Cenaze törenine katılanlar şehitlerin intikamının alınmasını ve Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin hedeflerine ulaşıncaya kadar devam etmesini istedi.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Heyeti üyelerinden ve Ulusal Girişim Hareketi liderlerinden Nebil Diyab, cenaze töreninde yaptığı konuşmada, Filistinli gençlerin haklı davaları uğruna şehit olduklarını söyledi.

İşgal ordusunun Gazze Şeridi’nin kuzeyinde sınır hattı hizasındaki bir tarım arazisine dün gece düzenlediği saldırıda üç kişi şehit oldu ve bir kişi de yaralandı.