Gazze’de Korona Hastaları İçin 100 Odalı Alan

Filistin Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Müsteşarı Naci Serhan, Bakanlığın koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında testi pozitif çıkan hastaları tedavi etmek üzere son teknoloji teknik ekipmanlarla donatılacak 100 odayı hazırlama çalışmalarının süratle devam ettiğini duyurdu.

Bakanlık müsteşarı yaptığı açıklamada, çalışmaların önümüzdeki günlerde tamamlanacağını belirtti.

Aynı zamanda Filistin Bayındırlık ve İskân Bakanlığının öncülüğünde, karantina odalarından 500’ünün inşası Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kenti, diğer kısmı da kuzeyindeki Beyt Lahiya beldesinde yürütülüyor.

Serhan, Bayındırlık ve İskân Bakanlığının salgına karşı mücadelede baştan beri çalıştığını, salgına yakalanan hastaların tedavisi için Refah’ta 56 tecrit odası hazırlayarak Sağlık Bakanlığı’na teslim ettiğini vurguladı.

Serhan, Bakanlığın makine ve teçhizatının, Refah ve kuzey Gazze Şeridi’ndeki inşa edilecek karantina hastanelerine tahsis edilen engebeli arazilerin düzleştirilmesi için gece gündüz çalıştığını belirtti.

Gazze’deki hükümet, mart ayı başında bölgeye dışarıdan gelen herkesin 14 gün boyunca karantina altında tutulması kararı almıştı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze Şeridi’nde tespit edilen yeni vakalarla birlikte toplam vaka sayısının 13’e yükseldiğini açıklamıştı.