Gazze’de KALP Anjiyo Tedavisi Yapılamayacak

Habib bu bölümde sadece steril malzemelerin kullanılabildiğine dikkat çekti. Er-Re’y Haber Ajansı’nın aktardığına göre Habib bu bölümde kullanılan temel malzemelerden birçoğunun tükendiğini ve yenilerinin tedarik edilemediğini vurguladı.

Bu sebeple bu bölümün son dönemde sadece kalp grafiğini çıkarma ve bazı kalp damarlarını basit araçlarla tedavi etme işlemi yapabildiğini söyledi. Bu yüzden hastaların birçoğunun artık burada tedavi göremediklerini dolayısıyla bazılarının Gazze dışına gidebilmek ve dışarıda tedavi görebilmek için kapıların açılmasını bazılarının da ölümü beklemek zorunda kaldıklarını ifade etti.

GÖZAT  HAMAS Milletvekilleri Maaşlarını HASTALARA Bağışladı

Habib, bunca hastanın sıkıntısının giderilebilmesi ve Gazze içinde tedavi edilmelerine imkân sağlanması için ihtiyaç duyulan tıbbi malzemelerin tedarik edilmesine imkân sağlanması gerektiğini vurguladı.

Siyonist işgal rejiminin ve onunla işbirliği içindeki yönetimlerin ısrarla uyguladığı abluka Gazze’de özellikle sağlık hizmetlerinin ciddi şekilde olumsuz etkilenmesine ve aksamasına neden oluyor.