Gazze’de Güvenlik Önlemleri ÜST DÜZEYE ÇEKİLDİ

Kassam Komutanlarından Mazin Fukaha’nın şehit edilmesinden sonra Gazze’de Siyonist İsrail için casusluk yapan kişiler için sıkı önlemler almayı planladığını ve İsrail için casusluğun cezasının idam olduğunu açıkladı.

Gazze Şeridi İçişleri Bakanlığı sözcüsü Yad Elbezm ‘Bu önlemler önümüzdeki günler veya saatler için geçerli olacaktır. Bu yüzden bakanlık güçlerinin suçluları tutuklama, yargılama hatta idam etme olasılıkları vardır’ dedi.

GÖZAT  Heniyye: Fukaha Suikastının Failleri Kurtulamayacak

Hamas askeri kolu kolu İzzeddin el-Kassam Tabur Komutanlarından Mazin Fukaha 24 Mart’ta gazze’de evini yakınlarında kimliği belirsiz kişiler tarafından üzerine ateş açılması sonucu şehit oldu. Hamas hareketi Siyonist rejimi ve bu rejim casuslarını bu işlemi gerçekleştirmekle suçladı.

Diğer yandan Kassam Tugayları Fukaha’nın intikamını almakla tehdit etti. Mazin Fukaha’nın tutuklanmasından Gazze Şeridi’nin muhtelif yerlerinde Hamas yüzlerce güvenlik kontrol noktası kurduğu not edilmelidir.

GÖZAT  Halid Meşal: Şehitsiz ZAFER, Direnişsiz KURTULUŞ Yoktur

Hamas güvenlik eylemleri çerçevesinde 1948 ‘de işgal edilen topraklar ve Gazze Şeridi arasındaki geçişi kapattı. Ama Pazartesi günü kısmen açıldı. Bu hareket aynı halde Gazze Şeridi sınırında sıkı önlemler aldı.

Hamas hareketi Gazze’de insani ihtiyaçların temin edilmesinin gerekliliğine teveccühle BM ve Kızılhaç yabancı çalışanlarının Gazze Şeridi’ne girmesine izin verileceğini bildirdi.