GAZZE’de 5 Şehit Törenle Defnedildi

Gazze ahalisi siyonist işgal güçleri tarafından, dün akşam saatlerinden önce başlatılan ve bugün sabah da devam ettirilen saldırılarda şehit edilen 5 kişinin cenaze törenini düzenledi.

5 şehidin cenazelerinin kaldırılması için düzenlenen cenaze törenlerine binlerce kişi katıldı.

Gazze’nin güneyindeki Han Yunus’ta binlerce kişi, dün akşam Huzaa’nın doğusunda düzenlenen gösterilere işgal güçlerinin düzenlediği saldırılarda aldığı yaranın tesiriyle gece hayatını kaybeden 19 yaşındaki şehit Raid Halil Ebu Tayr’ın cenazesini kaldırdı.

Gazze’nin orta bölgesinde de yine dün ikindi vakitlerinde düzenlenen gösterilere işgal güçlerinin saldırıda bulunması sonucu aldığı yaranın tesiriyle gece hayatını kaybeden ve El-Bureyc mülteci kampı ahalisinden olan Remzi Ruhi Abdu’nun (31), Nuseyrat mülteci kampı ahalisinden İbrahim Mahmud Ebu Melluh’un (31) ve El-Meğazi kampı ahalisinden olan Ala Ali Hasan El-Bubeli’nin (29) cenazeleri kaldırıldı. Bu şehitlerin üçü de işgalcilerin dün gerçekleştirdikleri saldırılara hedef olarak hayatlarını kaybetmişlerdi.

Gazze’nin kuzeyindeki Beyti Hanun bölgesinde de bugün sabah gerçekleştirilen bir saldırıda hayatını kaybeden şehit Imad Muhammed Nusayr’ın (22) cenazesi kaldırıldı.