Gazze’de 1,5 MİLYON İNSAN Fakirlik Sınırının Altında

Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı Cemal El-Hudari, Siyonist işgal rejiminin ablukası nedeniyle Gazze için 2016 yılının en kötü yıl olduğunu belirtti.

Abluka ve kuşatma sebebiyle 2 milyon insanın yaşadığı sıkıntıların giderek katlandığını söyleyen El-Hudari, yayınlanan uluslararası raporların ürkütücü rakamlardan bahsettiğini ve bu durumun kuşatmanın acilen kaldırılmasını zorunlu kıldığını dile getirdi.

GÖZAT  Hamas: Abluka Altındaki Gazze, PATLAMA NOKTASINDA

Bugün konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan bağımsız milletvekili Cemal El-Hudari, kuşatmanın beraberinde sınır kapılarının kapatılmasının ve inşaat malzemesi girişine sıkı denetimin getirilmesinin işgal rejiminin 2014 yılında başlattığı savaşta yıkılan yerlerin yeniden imarı çalışmalarını durdurduğunu ifade etti.

GÖZAT  Siyonist İsrail, Filistinlilere Nefes Aldırmak İstemiyor

Getirilen denetim ve engellemelerin imar çalışmalarını geciktirdiğini ve durdurduğunu belirten El-Hudari 70 bin insanın evsiz barksız ve ciddi sıkıntılar içinde yaşadığını hatırlattı.

El-Hudari, yerle bir edilen 12 bin evden 9 bininin henüz yapılmadığını kaydetti.

GÖZAT  Siyonis İsrail'in GAZZE ABLUKASI Genişleyerek Devam Ediyor

El-Hudari’nin verdiği bilgilere göre on yılı geride bırakan kuşatma nedeniyle Gazze’de fakirlik %80 gibi ürkütücü bir boyuta ulaşırken, gençler arasında işsizlik oranı da %60 gibi tehlikeli bir orana yükselmiş durumda.

El-Hudari Gazze’de 1,5 milyon insanın dışarıdan gelen insani yardımlarla ayakta durduğunu, kişi başına düşen günlük gelirin ise iki dolar olduğunu ifade etti.