Home / Filistin / Gazze / GAZZE’de 1 Yaralı GENÇ Daha ŞEHİT Oldu

GAZZE’de 1 Yaralı GENÇ Daha ŞEHİT Oldu

Gazze Şeridi Orta Vilayeti’nin doğusunda Cuma günü Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılan ve işgal güçlerinin açtığı ateşle yaralanan bir genç daha şehit oldu.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili yayınladığı kısa bildiride, Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki El-Miğraga bölgesi sakinlerinden 37 yaşındaki Yahya Bedir Muhammed El-Hasenat isimli gencin şehit olduğunu duyurdu.

Filistinli gencin Cuma günü sınıra yakın bölgelerde gerçekleştirilen gösterilere katıldığı ve işgal ordusu keskin nişancısının açtığı ateşle başından yaralandığı, tedavi için hastaneye kaldırıldığı ve ameliyata alındığı kaydedildi.

El-Hasenat’ın şehit olmasıyla birlikte Büyük Dönüş Yürüyüşü 31’inci Cuma günü faaliyetleri kapsamında “Gazze direniyor, boyun eğmeyecek” sloganıyla düzenlenen gösterilere işgal güçlerinin sert bir şekilde müdahalesi sonucu şehit olan Filistinlilerin sayısı 7’ye yükseldi.

Cuma günkü gösterilerde ayrıca 250’den fazla Filistinli de çeşitli yerlerinden yaralandı.

Gazze halkı 30 Mart’tan bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında gösterilerini sürdürürken işgal güçleri de silahsız göstericilerin üzerine ateş açmaya devam ediyor.

Gazze Şeridi’nin beş vilayetinin doğu bölgelerinde sınıra yakın noktalarda kurulan dönüş kamplarında toplanan Filistinliler barışçıl bir şekilde gösteri yapıyor.