Home / Filistin / Filistin Şehitler / GAZZE’de Yaralı 1 ÇOCUK Şehit Oldu

GAZZE’de Yaralı 1 ÇOCUK Şehit Oldu

Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus’un doğusunda ay başında düzenlenen Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katıldığı sırada işgal askerlerinin açtığı ateşle yaralanan Filistinli çocuk geç saatlerde şehit oldu.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref El-Kudra, 16 yaşındaki Suheyb Abdusselam Ebu Kaşif’in Han Yunus’un doğusunda 3 Eylül’de aldığı yaranın etkisiyle Gazze Avrupa Hastanesi’nde hayatını kaybettiğini açıkladı.

Ebu Kaşif’in şehadetiyle birlikte Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin başladığı 30 Mart’tan bu yana şehit olan çocuk sayısı 28’e ve toplam şehit sayısı 188’e yükseldi.

GÖZAT  GAZZE Halkı ŞEHİT Arafat'ı Uğurladı

Gazze halkı 30 Mart’tan bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında gösterilerini sürdürürken işgal güçleri de silahsız göstericilerin üzerine ateş açmaya devam ediyor.

Gazze Şeridi’nin beş vilayetinin doğu bölgelerinde sınıra yakın noktalarda kurulan dönüş kamplarında toplanan Filistinliler barışçıl bir şekilde gösteri yapıyor.

İşgal güçlerinin Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılanlara açtığı ateş sonucu 188 Filistinli şehit olurken binlerce Filistinli de yaralandı.