GAZZE Üniversitelerine PARA Yardımı

İslam Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından Gazze’de “Gazze’deki Sağlık Sorunlarını ve Krizleri İdare Etme” başlığıyla düzenlenen konferansa katılan bakan Saydam, İslam Üniversitesi’ndeki akademik çalışmalar için bir milyon 700 bin Şikellik bir anlaşma imzalayarak, yılsonuna kadar söz konusu miktarın bütün üniversitelere ulaşacağını ifade etti.

Yaptığı açıklamada, konferansa katılmaktan son derece memnun kaldığını ve İslam Üniversitesi’nin yüksek eğitim alanındaki çalışmalarını ve Filistin üniversiteleri arasındaki ayrıcalıklı konumunu takdir ettiklerini belirten Saydam, İslam Üniversitesi’nin yüksek eğitimin taşıdığı şerefin asil bir parçası olduğunu ve bütün üniversitelerin incisi olduğunu kaydetti.

İşlerinden atılan öğretmenlerin yeniden eğitim kurumlarına dönmeleriyle ilgili bir sorunun sorulması üzerine Saydam, merkezi Gazze olan bir idari komisyonun kurulacağını ve görevinin çalışanları kaydetmek olacağını belirterek, “Komisyon bilgi ve belgelerini vermeleri için memurları çağıracak. Memurlardan kimin yerinde kaldığını, kimin işi bıraktığını öğrenmiş olacak” dedi.

Saydam, bazı öğretmenlerin işlerine geri döndüklerini, önümüzdeki günlerde daha çok sayıda öğretmeni de göreve geri alacaklarını bildirdi.