GAZZE’de Tekerlekli Sandalye İle İsrail Ablukasına DİRENİŞ

Gazze’de inşaatlarda çalışarak ailesinin geçimini sağlayan 35 yaşındaki Gafri, yaşadığı zor zamanları ve ardından hayata nasıl tutunduğunu anlattı.

İsrail’in dokuz yıl önceki Dökme Kurşun Operasyonu’nda yaralanan Gafri, “Savaş uçaklarının attığı bir füze sonucu bacaklarımı kaybettim. İyileşene kadar 8 ay boyunca tedavi gördüm. Karamsar ve üzüntülüydüm. Bu nedenle 3 yıldan daha uzun süre evden dışarı çıkmadım.” dedi.

GÖZAT  Gazzeli Berberlerden İsrail Elektrik Ambargosuna Çözüm Arayışı

Karamsarlığa Boyun Eğmedim

Sonrasında hayata yeniden sarıldığını belirten Gafri, “Karamsarlığa boyun eğmedim, aksine bu durumuma meydan okuyarak eskisi gibi çalışmaya başladım.” diye konuştu.

Eskiden olduğu gibi yine inşaatlarda ustalık yapan Gafri, kendisini sadece işçileri yönetmekle sınırlamadığını, gücü yeten işleri de bizzat yapmaya çalıştığını dile getirdi.

GÖZAT  Gazzeli Kadın Mühendisler "KÜL PRİKET" İle Ablukaya Meydan Okudu

Siyonist İsrail ablukası nedeniyle hayat şartlarının çok zor olduğu Gazze’de tekerlekli sandalye üzerinde inşaatlarda çalışan Filistinli usta, “Gelirim ancak 6 kişiden oluşan ailemin temel ihtiyaçlarını karşılamaya yetiyor.” dedi.

Gafri, İsrail’in saldırılarında yaralananlarla ilgilenen kurumların bu kişilerin sosyal ve ekonomik hayatlarına önem vermediğini ifade etti.