GAZZE Sınırında DİRENİŞ Balonları 4 Yangın Çıkardı

İşgalcilere ait 0404 sitesi, sabahtan akşam saatlerine kadar Gazze Şeridi’ne yakın bölgelerde dört ayrı yangın çıktığını yazdı.

Haberde, yangınların söndürülmesi için itfaiye ekiplerinin yanında işgal ordusunun ve polisinin de seferber olduğu ifade edildi.

Bu arada, işgal ordusu dün akşam yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde sınırın diğer tarafındaki Yahudi yerleşkelerine doğru yangın çıkarıcı balon uçuran bir grup genci hedef aldığını öne sürdü. İşgal ordusu saldırıyla ilgili daha fazla bilgi vermedi.

Gazze Şeridi’nden gönderilen balon ve uçurtmalar Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin başladığı 30 Mart’tan bu yana işgal altındaki topraklarda yüzlerce yangına yol açtı.

Filistinli gençlerin basit araç gereçlerle yaptığı ve kuyruğuna yanıcı madde bağlayarak sınırın diğer tarafına gönderdiği uçurtma ve balonlar işgalciler için kabus olmaya devam ediyor.

Uçurtma ve balonların çıkardığı yangınlar binlerce dönüm arazinin yanmasına ve işgalcilerin milyonlarca şikel zarara uğramasına sebep oldu.