GAZZE Şeridine Saldırı – 2 ŞEHİT

İlk yardım ekiplerinin bu sabah erken saatlerde gençlerin cesetlerini bölgeden almayı başardığı bildirildi.

Görgü tanıkları, Filistin Kızılayı ilk yardım ekiplerinin bu sabah erken saatlerde şehitlerin cesetlerine El-Karara beldesinin doğusunda ulaştığını söyledi.

İşgal ordusunun düzenlediği hava saldırısının ardından ekiplerin bölgede yaklaşık bir saat arama yaptığı kaydedildi. İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride sınıra yaklaşan ve şüpheli bir cisim bırakan silahlı kişilerin hedef alındığını iddia etti.

En az 14 Filistinli de yaralandı

Bu arada işgal rejiminde yayınlanan Haaretz gazetesi, işgal ordusunun Filistinlilerin Gazze Şeridi sınırında düzenledikleri gece gösterileri karşısında zorlandığını yazdı. Gazete, konuyla ilgili yayınladığı haberde, işgal ordusunun gece gösterilerinin sınıra yakın Yahudi yerleşkelerine sızma girişimlerini perdelemek için kullanılmasından korktuğunu bildirdi.

Haaretz gazetesi yazarlarından askeri Uzman Amos Harel, Gazzelilerin işgal ordusunun yeni bir zayıf noktasını keşfettiklerini ifade etti.

Harel, geceleyin görüş mesafesinin kısıtlı olması nedeniyle göstericileri dağıtma girişimlerinin daha az etkili olmaya başladığını ve keskin nişancı ateşiyle yanlış kişiyi vurma ihtimalinin daha çok olduğunu bildirdi.

Haberde, balonların yol açtığı yangınların devam etmesi halinde işgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu üzerindeki siyasi baskının yeniden artabileceği kaydedildi.