GAZZE’de Şehit Genç El-Mısri Defnedildi!

Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında dün akşam gerçekleştirilen gece gösterilerine katıldığı sırada ağır yaralanan ve kısa süre sonra şehit olan 24 yaşındaki Filistinli genç Habib El-Mısri toprağa verildi.

Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Hanun beldesinde düzenlenen cenaze törenine binlerce kişinin katıldığı ifade edildi.

Kaynaklar, şehit El-Mısri’nin naaşının Gazze kentinin batısındaki Eş-Şifa Hastanesi morgundan alınarak Beyt Hanun’a götürüldüğünü söyledi.

Ailesinin ve sevenlerinin son kez görmelerinin ardından şehit gencin naaşının cenaze namazı için Beyt Hanun beldesi El-Mısriyyun Caddesi’ndeki camiye getirildiği belirtildi.

Cenaze namazının kılınmasından sonra şehit gencin Cibaliya beldesinin doğusundaki Şehitler Mezarlığı’nda toprağa verildiği kaydedildi.

Cenaze törenine katılanların işgal güçlerinin Filistin halkına yönelik cinayetlerini protesto eden ve şehitlerin intikamının alınmasını isteyen sloganlar attıkları bildirildi.

Filistinli genç Habib El-Mısri, dün akşam Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya beldesinin doğusunda düzenlenen gece gösterilerine katıldığı sırada işgal güçlerinin açtığı ateşle şehit oldu.