GAZZE Saldırısında 13 OKUL Zarar Gördü

Filistin Eğitim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılar sonucu 13 okulun büyük zarar gördüğünü açıkladı.

Bakanlık konuyla ilgili yayınladığı ulaşan bildiride, okulların kapılarındaki ve pencerelerindeki camların kırıldığını, duvarlarında çatlaklar oluştuğunu belirtti.

Saldırılarda zarar gören okulların dağılımı hakkında bilgi veren Filistin Eğitim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı, Gazze kentinin kuzeyinde üç okulun, doğusunda bir okulun ve batısında bir okulun, Gazze Şeridi’nin orta kesiminde iki okulun, Han Yunus kentinin doğusunda bir okulun ve batısında 5 okulun zarar gördüğünü ifade etti.

Bakanlık, Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine düzenlenen, çocuklara ve öğrencilere zarar veren, okullarda hasara yol açan saldırıları kınadı.

Filistin Eğitim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı Vekili Ziyad Sabit başkanlığında bir heyet, işgal ordusunun saldırıları sonucu zarar gören okulları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Uluslararası topluma seslenen Sabit, işgal rejiminin saldırganlığına son vermesini ve eğitimin kutsallığına işaret eden Birleşmiş Milletler kararlarına uymasını sağlamasını istedi.