GAZZE – Refah Halkı, ŞEHİT Abdulal’ı Uğurladı

Filistin’in Gazze bölgesinin güneyinde yer alan Rafah şehrinde binlerce Filistinli Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde işgal güçlerinin saldırıları sonucu şehit edilen Abdullah Abdulal’ın cenaze törenini düzenledi.

Şehidin cenazesi önce Rafah’taki Ebu Yusuf En-Neccar Hastanesi’nden alınarak aile efradının ve yakınlarının son kez görmeleri için evine getirildi. Daha sonra Bedir Camisi’nde cenaze namazı kılındı ve şehrin doğusundaki Şehitler Kabristanı’nda toprağa verildi.

Filistinlilerin dün Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün 58. Cumasında düzenlenen gösterilere işgal güçlerinin saldırı düzenlemesi sonucu bir Filistinli şehit olmuş, 30 Filistinli de yaralanmıştı.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü 30 Temmuz 2018 tarihinden beri sürdürülüyor. Bu amaçla Gazze ile 1948’de işgal edilmiş topraklar arasındaki sınır tellerine yakın beş noktada kurulan dönüş çadırlarında barışçıl nitelikli gösteriler düzenleniyor.

İşgal güçlerinin bu gösterilere yönelik saldırıları sebebiyle şimdiye kadar 315 kişi şehit edildi. Bunlardan 12 şehidin cesedi işgal güçleri tarafından rehin tutuluyor. 31 bin kişi de yaralandı. Bunlardan 500’ünün durumu ağır.