GAZZE’de, İsrail Saldırısında 1 Şehit Daha

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada işgalcilerin bugün sabah gerçekleştirdikleri saldırıda 26 yaşındaki Halid Riyad Ahmed Es-Sultan adlı gencin şehit olduğu belirtildi.

Siyonist işgal güçlerinin Pazar gecesi Gazze’ye sızma ve bir operasyon gerçekleştirme girişimini Filistinli direnişçilerin engellemesi ve bu sırada operasyonu düzenleyenler arasında yer alan bir üst düzey işgal subayının ölmesi, bunun üzerine işgal uçaklarının havadan mücahitlerin üzerine saldırı düzenlemesi sonucu yedi kişinin şehit olması ile başlayan olaylar sebebiyle iki günden beri Gazze’de ciddi gerginlik yaşanıyor.

Gazze’de birçok binaya ve boş alana saldırı düzenleyen işgal güçleri Filistin’in dünyaya hitap eden sesi durumundaki El-Aksa Televizyonu’nun binasına da saldırarak binayı tamamen yerle bir ettiler. İşgalcilerin dün akşamki saldırılarında 3 Filistinli şehit olurken 9 kişi de yaralanmıştı.

İşgalcilerin saldırılarına Filistinli direnişçiler de füzelerle karşılık verdiler ve işgal kaynaklarının yayınladığı haberlerde belirtildiğine göre şimdiye kadar 85 işgal askeri ve yerleşimci yaralandı.