GAZZE Sahilinde İSRAİL Hücumbotunun Çarptığı Teknede Hasar

İşgal donanmasına ait bir hücumbotun Gazze Şeridi’nin kuzeyinde Filistinli bir balıkçı teknesine çarpması sonucu teknede büyük hasar meydana geldiği belirtildi.

Filistinli balıkçı Abdurrahman El-Amudi yaptığı açıklamada, işgal ordusuna ait hücumbotun bu sabah Beyt Lahiya açıklarında avlanırken teknesinin önünü kestiğini ve kasıtlı olarak teknesine çarptığını söyledi.

İşgal donanması hücumbotu çarptığı zaman sahilden 4 mil uzaklıkta avlanmakta olduğunu bildiren El-Amudi, çarpma sonucu teknesinde ve av malzemelerinde büyük hasar meydana geldiğini belirtti.

El-Amudi, teknesine çarpan hücumbotun tekneyi batırmak amacıyla çarptığını ifade etti.

Öte yandan, bu sabah işgal güçlerinin El-Bureyc Kampı’nın doğusundaki Ebu Katrun askeri bölgesinden çıkan işgal ordusuna ait dört buldozerin sınır ihlali yaptığı kaydedildi.

El-Mizan İnsan Hakları Merkezi, işgal güçlerinin yılbaşından bu yana Filistinli balıkçılara yönelik 242 ihlal gerçekleştirdiğini açıkladı.

İşgal güçlerinin yılbaşından bu yana 237 kez balıkçılara ateş açtığını bildiren El-Mizan Merkezi, bir balıkçının şehit olduğunu ve 15 balıkçının yaralandığını, 51 balıkçının gözaltına alındığını ve 15 tekneye el konulduğunu belirtti.