Gazze İŞÇİ Sendikalarından ABD Protestosu

Filistin halkı ellerinde Filistin bayraklarıyla ve ABD Başkanı Trump’ın Kudüs kararını kınayan dövizlerle kararı telin ettiler.

Sendikacı Abdülkerim El-Halidi yaptığı açıklamada, Kudüs’ün kimliğine, medeniyet tarihine ve Filistin devletinin başkenti olarak sembol konumuna yönelik yapılan girişimlere karşı durmak için bu eylemi yaptıklarını belirterek, “Sendika ve işçi hareketi, Filistin’in ulusal mücadele sürecinde fedakarlıklarda bulunmuş şehit ve esir vermiştir. Aynı şekilde ezilmiş halk kitlelerinin de hep sözcüsü olmuştur” dedi.

Amerika’nın bu kararıyla Siyonist rejime taraftar olduğunu ve Filistin halkının hak ve hukukunu da görmezlikten geldiğini açıkça ortaya koyduğunu belirten El-Halidi, kararın her türlü teamüle ve uluslararası camianın kararlarına aykırı olduğunu söyledi.

El-Halidi açıklamasında Amerika’nın elçilik binasını Kudüs’e taşıma kararının Filistin halkına yönelik sinsi bir cinayet olduğunu hatırlatarak, Amerika’nın Yüzyılın Anlaşması’nı hayata geçirerek Filistin davasını tasfiye etmek istediğini kaydetti.