Gazze – Han Yunus’ta ESİRLERE DESTEK

Gösteriye katılan halk, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Gazze’ye karşı sürdürdüğü baskı ve komploları telin etti.

Gösteride konuşan Ahrar Hareketi liderlerinden Muaviye Es-Sufi, Mahmud Abbas’ın işgalciyle yaşamak için bu kadar çırpınmasının, kendi halkını ve direnişini ise bu şekilde tehdit etmesinin ahlaken nasıl bir çöküş içinde olduğunu gösterdiğini belirterek, onun Netanyahu ile hükümetinin arzusunu yerine getirmede başarılı olamayacağını söyledi.

Filistin Yönetimi’nin Gazze’ye ilaç göndermeyi reddetmesinin Gazze’yi hedef alan ve halkının diz çökmesi için yapılan komploların bir devamı olduğunu hatırlatan Es-Sufi, Filistin Yönetimi ile Fetih hareketi içindeki aklı başındaki insanlardan işgalcinin bile yapmadığı bu cinayetten vazgeçmesi için baskı yapmalarını istedi.

Konuşmasının sonunda işgal rejimi zindanlarında boş mideleriyle işgale karşı direnen Filistinli esirleri selamladıklarını ifade etti.

Filistin direniş grupları adına söz alan Halk Direniş Komiteleri sözcüsü Ali Şişeniyye ise, Filistin halkına, liderlerine ve direnişine karşı sürdürülen komploların mücahitlerin iradelerini kıramayacağını ve onları ısrarla sürdürdükleri özgürlük yolundan alıkoyamayacağını söyledi.

Şişeniyye yaptığı konuşmada, Mahmud Abbas’ın Gazze halkına karşı yaptığı zulümlerin, kuruluşları kapatmasının, ilaçları engellemesinin ve elektrikleri kesmesinin Gazze ve direnişine karşı kurulan büyük tuzağın ve sürdürülen geniş çaplı komplonun bir parçası olduğunu ifade etti.

Bir suikastla şehit edilen Kassam Tugayları komutanı Mazin Fukaha’nın katillerini bulan Gazze’deki güvenlik güçlerini takdir ettiklerini hatırlatan Şişeniyye, kısasın en kısa zamanda uygulanması gerektiğini ifade etti.