GAZZE Halkı Suikastçının Yakalanışını Kutladı

Gazze şehrinde namazdan sonra bir araya gelen Filistinliler, şehitleri selamlayan ve düşmanı kınayan sloganlar arasında Mazin Fukaha’nın şehit edildiği Tel El-Heva Mahallesine yürüdüler.

Şehidin posterlerini taşıyan Gazzeliler adaletin sağlanması için kısas uygulanmasını istediler.

Aynı saatlerde Han Yunus şehrinde de sevinç gösterisi vardı. Namazdan sonra camilerden çıkan halk, direnişi ve güvenlik birimlerini selamlayıp, hain, ajan ve katillerin cezalandırılmasını istedi.

Kassam Tugayları komutanlarından Mazin Fukaha 24 Mart 2017’de evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit oldu. Hamas ve Kassam Tugayları suikastın arkasında Siyonist işgal rejiminin olduğunu belirtirken, işgal rejimi bu suçlamaları reddetmediği gibi, zımnen de kabul etti.

Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, işgal istihbaratının emriyle İzzeddin El-Kassam Tugayları komutanı Mazin Fukaha’yı şehit eden katilin yakalandığını açıkladı.

Heniyye, Gazze kentinin güneyindeki Tel El-Heva Mahallesi’nde Şehit Mazin Fukaha’nın evinin önünde düzenlediği basın toplantısında, Fukaha suikastını gerçekleştiren failin yakalandığını söyledi.

“Katil, işgal istihbarat subaylarının emirlerini yerine getirdiğini ayrıntılarıyla anlattı ve suçunu itiraf etti” diyen Heniyye, Gazze’deki İçişleri Bakanlığı’nın basın toplantısı düzenleyerek tüm ayrıntıları kamuoyuyla paylaşacağını bildirdi.