GAZZE’de Gruplardan Mahmud Abbas’a: TEK BAŞINA YÜRÜME!

Filistinli gruplar Gazze’de düzenledikleri gösteride, ABD’nin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde, ABD Başkanı Trump’ın aldığı kararın reddedilmesi için yapılan oylamada veto kullanmasını sert bir dille kınadılar.

Demokratik Cephe’nin Merkez Yürütme Kurulu üyesi Ziyad Cerğun, Trump’ın kararını görüşmek üzere Filistin liderlerini acilen toplantıya çağırarak, Filistin Yönetimi’nin yaptığı toplantıyı kast ederek, en son yapılan toplantının istişare ve konsensüsten uzak yapıldığını söyledi.

Cerğun açıklamasında “Başkan Ebu Mazin kurum ve kuruluşlardan uzak duruyor. Bir birey olarak davranıyor. Bu tutum Filistin davası için büyük bir tehlikedir” dedi.

Gazze üzerindeki yaptırımların kaldırılmasını isteyen Cerğun, kuşatmaya karşı koyacak ve intifadayı destekleyecek ulusal birlik hükümetinin kurulmasını istedi.

Amerika kararına karşı oy kullanan bütün ülkelere teşekkür eden Cerğun, işgalciyi Filistin topraklarından çıkaracak ve mültecilerin ülkelerine gelmelerini sağlayacak kapsamlı bir direniş ve halk ayaklanması için intifadanın tırmandırılmasını talep etti.