GAZZELİ Gençler ABLUKA Protestosu İçin Sıfır Noktasında

Gazze sınırındaki Bureyc Mülteci Kampı doğusunda yer alan Um Haseniyye tepesinde ellerinde Filistin bayraklarıyla toplanan gençler, işgal askerlerine yakın noktada lastik yaktı ve kuşatmayı protesto etti.

Göstericiler işgal askerlerinin bulunduğu noktaya yaklaşırken, dikenli tellere birkaç metre kala mevzilerde bulunan işgal askerleriyle askeri kulelere yerleştirilmiş keskin nişancıların yoğun bir şekilde ateş açmaları, plastik mermi sıkmaları ve göz yaşartıcı bomba atmaları üzerine geri çekildi.

Kaynaklara konuşan Ahrar Hareketi’nin Gazze’nin orta bölge sorumlusu Mahmude Ebu Suveyrih, bütün direniş gruplarının eylemi desteklediklerini söyledi.

Suveyrih yaptığı açıklamada, “Zalim kuşatmaya karşı öfkemizi göstermek için buradayız. İşgalin defolup gitmesi ve ablukanın da kalkması için bedenlerimizle fedakarlık yapmaya hazır olduğunu ilan ediyoruz. Hareket olarak vatani ve insani sorumluluklarımızı yerine getirmek için buradayız” dedi.

2006 yılından beri Siyonist işgal rejimi Filistin Yönetimi, Amerika, Avrupa ve bazı Arap ülkelerinin de desteğiyle Gazze’ye abluka uygulamaktadır. Karadan, havadan ve denizden kuşattığı Gazze’ye bu süre içinde üç savaş açan işgal rejimi, Gazze halkına insanlık dramı yaşatmaktadır.