GAZZE Gece Eylemlerine Saldırı – 7 YARALI

Görgü tanıkları, Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki El-Bureyc ve El-Meğazi’nin doğusunda, Han Yunus’un doğusundaki Huzaa’da ve Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya’da Büyük Dönüş Yürüyüşü kapsamında gerçekleştirilen “Gece Şaşırtması” gösterilerine işgal güçlerinin ateş açtığını söyledi.

Muhabirimiz, işgal güçlerinin ateş açması sonucu El-Bureyc’in doğusunda 4, Huzaa’nın doğusunda 2 ve Cibaliya’nın doğusunda bir gencin yaralandığını belirtti. Huzaa’nın doğusunda yaralanan gençlerden birinin durumunun ağır olduğu kaydedildi.

Büyük Dönüş Yürüyüşü kapsamında yürütülen faaliyetlere ek olarak iki hafta önce başlatılan “Gece Şaşırtması” gösterilerinde Filistinli gençler Gazze Şeridi sınırında otomobil lastikleri yakıyor, havai fişek atıyor ve işgal güçlerine lazer ışığı tutuyor.

“Gece Şaşırtması” birimi, önceki gün yayınladığı bildiride, sınıra yakın yerleşkelere her gün ses bombası taşıyan 100 balon göndereceklerini açıkladı.

Bildiride, her gece yeni metotlarla gelişecek gösterilerin sonunda gençlerin sınırı farkı bölgelerde gruplar halinde geçecekleri ifade edildi.

“Gece Şaşırtması” biriminde görevli Filistinli gençleri işgal askerlerinin gece-gündüz sürekli teyakkuz halinde kalarak bitkin düşmesini hedefliyor.