GAZZE Filistin TV’ye Saldıranlar EL-FETİH Üyesi…

Filistin İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı, dün Gazze’deki Filistin televizyonu binasına saldıranların kimliklerini açıkladı.

Filistin televizyonuna saldıranların Fetih üyesi beş kişi olduğunu bildiren bakanlık, söz konusu kişilerin Filistin Yönetimi tarafından maaşları kesilen kişilerden olduklarını ve birinin Filistin televizyonunda çalıştığını ifade etti.

Bakanlık, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Filistin televizyonunda yaşanan olaydan sonra güvenlik güçlerinin soruşturma başlattığını söyledi.

Bildiride, Filistin televizyonu yönetiminin güvenlik güçleriyle işbirliğini reddettiği ve olayla ilgili bilgi vermekten kaçındığı belirtildi.

Soruşturma ve kamera kayıtlarının incelenmesi neticesi saldırıyı gerçekleştirenlerin kimliklerinin tespit edildiğini açıklayan bakanlık, beş kişiden oluşan saldırganların hepsinin Fetih üyesi ve maaşları kesilen Filistin Yönetimi memurlarından olduklarını bildirdi.

Bakanlık, kimlikleri tespit edilen saldırganlardan birinin Filistin televizyonu çalışanı olduğunu ve maaşının geçen ay kesildiğini açıkladı.

Saldırganlar hakkında kanuni işlemlerin yapılacağını ve saldırıyı maaşlarının kesilmesine tepki olarak gerçekleştirdiklerinin anlaşıldığını belirten bakanlık, Filistin televizyonu yönetiminin saldırıyı gerçekleştirenleri bilmesine rağmen olayın ardından medya aracılığıyla sağa-sola haksız suçlamalar yöneltilmesini kınadı.