Home / Filistin / BAHR: GAZZE’nin FİLİSTİN’den Koparılmasına İzin Vermeyiz
BAHR- GAZZE'nin FILISTIN'den Koparilmasina Izin Vermeyiz

BAHR: GAZZE’nin FİLİSTİN’den Koparılmasına İzin Vermeyiz

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, Batı Yaka’daki Filistin Yönetimi’nin tüm kırmızıçizgileri aştığını, bütün hukuki ve ahlaki kuralları çiğnediğini söyledi.

Bahr, Filistin Yönetimi’nin elektriğin kısılmasını talep ederek, maaşları keserek ve hastaların Gazze Şeridi dışına sevkini sona erdirerek ablukayı ağırlaştırdığını ifade etti.

Ahrar Hareketi’nin 10’uncu kuruluş yıldönümü münasebetiyle Gazze’de düzenlenen törene katılan Bahr, törende yaptığı konuşmada, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın son uygulamalarıyla Gazze Şeridi’ni Filistin’den koparma çabalarını reddettiklerini bildirdi.

Bahr, Fetih hareketinin ve başkanı Mahmud Abbas’ın sabitelerden ve Filistin halkının haklarından taviz vererek ABD Başkanı Donald Trump’a kendilerini kabul ettirmeye çalıştıklarını söyledi.

Hamas’ın hiçbir ülkenin iç işlerine karışmadığına dikkat çeken Bahr, Filistin direnişinin kimsenin elinde oyuncak olmasına da izin vermeyeceklerini ifade etti.

Uluslararası ve bölgesel bazı güçlerin Filistin davasını tasfiye etmeye çalıştıklarını kaydeden Bahr, on yıl önce kurulan ve bugün kuruluş yıldönümünü kutlayan Ahrar Hareketi’ne de övgüde bulundu.