GAZZE’de Filistinli 18 GENÇ Yaralandı

Kanynaklar, işgal güçlerinin Cibaliya’nın doğusunda “Gece Şaşırtması” gösterilerine katılan gençlere ateş açtığını ve 15 gencin yaralandığını bildirdi.

İlerleyen saatlerde işgal ordusuna ait bir insansız hava aracından Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki dönüş kampı karşısında yer alan Ebu Safiyye Kapısı yakınlarında toplanan bir grup gence füze atıldığı, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı kaydedildi.

Han Yunus’ta da dün gece Filistinli gençler “Gece Şaşırtması” faaliyetleri kapsamında otomobil lastikleri yaktı, havai fişek attı ve işgal ordusuna ait noktalara lazer ışığı tuttu.

İşgal askerlerinin göstericilere ateş açtığı ve biri gazeteci iki kişinin yaralandığı belirtildi.

İşgal güçleri daha önce de El-Bureyc Kampı’nın doğusunda gösteri yapan gençlere ateş açmış ve bir genci yaralamıştı. Gerçek mermiyle yaralanan gencin Deir El-Belah’taki bir hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

Büyük Dönüş Yürüyüşü kapsamında faaliyet gösteren “Gece Şaşırtması” birimi, geceleri gerçekleştirdiği etkinliklerle işgal askerlerini huzursuz etmeyi, morallerini bozmayı ve sürekli teyakkuz halinde kalmalarını sağlayarak bitkin düşürmeyi hedefliyor.