GAZZELİ Fedakar ANNENİN 4 Evladı Büyük Dönüş GAZİSİ + FOTO

On erkek ve bir kız annesi olan İsevi, gösterilerde aldıkları yaralar nedeniyle hareket edemeyen iki oğlunun bakımıyla ilgilenirken, bir yandan da Mısır’daki hastaneye sevk edilen üçüncü oğlu için endişeleniyor.

İşgalci İsrail askerlerinin müdahalesinde kendisinin de zarar gördüğünü, boynuna gaz bombası kapsülü isabet ettiğini söyleyen anne İsevi, “Büyük Dönüş eylemleri için Gazze sınırına kurulan çadırlardan birinde oturuyordum. Bir anda çok şiddetli bir acı ve yaralandığım bölgede büyük bir şişlik hissettim.” dedi.

Gösteriler sırasında kasık bölgesinden yaralanan oğlu Ahmed’in (26) hiç hareket edemediğini, diğer oğlu Mazin’in (18) ise karnından yaralandığı için doktorların talimatıyla tekerlekli sandalyede tedavi sürecini geçirdiğini belirten anne İsevi, “Kendimi düşünmüyorum. Çocuklarıma çok üzülüyorum. Aldıkları yaralar nedeniyle hareket edemiyorlar.” diye konuştu.

İsevi, geçen ay karnından yaralanan, daha sonra tedavi olup sınıra tekrar gidince İsrail askerleri tarafından bu kez kasığından yaralanan Ahmed’in yemek dahil tüm kişisel ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştığını aktardı.

Oğlu Mazin’in ise karnından yaralandıktan sonra iç organları dışarı çıktığı için önce şehit olduğunu sandıklarını, ancak daha sonra nefes aldığını görüp tedavi altına alındığını anlatan İsevi, “Ahmed ve Mazin’in dışında oğlum Atıf da Büyük Dönüş Yürüyüşleri sırasında 6 kez ayaklarından yaralandı. Bu yüzden doktorlar ‘durumu kritik’ dedi. Mısır’daki hastanelere sevk edildi.” dedi.

Ayağından yaralanan bir diğer oğlu Mahmud’un (22) ise tedavi olup iyileştiğini söyleyen İsevi, onu hareket eder halde gördükçe çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Maddi olarak çok zor şartlar altında yaşadıklarını belirten İsevi, oğullarının yaralanmasının ardından durumlarının daha da kötüleştiğini ifade etti.

“Bazen çocuklardan biri geçici bir iş bulurdu. Bir süre onunla idare ederdik. Sonra bir diğeri bulurdu. Ama şimdi hepsi bakıma muhtaç hale geldi.” diyen İsevi, eşinin de birkaç yıl önce felç geçirdiğini, bu yüzden çalışamadığını söyledi.

İsevi, yaşadıkları tüm sıkıntılara rağmen Gazze sınırındaki Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılmayı sürdüreceklerini vurguladı.